Jak to bylo tenkrát v Třeboni

V roce 2014

Vodník Čochtan přišel už v pátek 9. srpna a přivezl s sebou výstavu kreseb Ladislava Lázničky: Hastrmani ve vodě i na suchu a fotografií Olgy Mullerové: Jak se žije vodníkům s Werichovci. Večer se sešel vodnický potěr se svými ctihodnými rodiči na představení pohádky Jana Wericha: Královna Koloběžka První v podání divadla Netopýr. Ze zámeckého nádvoří vyhnal sice herce i návštěvníky déšť, ale všechno se stihlo. 

V sobotu se naopak neobyčejně vyčasilo, takže vodníkům vysychaly šosy, ale i tak byl zámecký park vodníky docela zaplněn. U každého druhého stromu si mohly děti zařádit při pohádkových soutěžích, chytali se kapři, zpívalo se na mikrofon, malovalo (letos se malovaly vodnické hrníčky), jako obvykle byl přeplněn i vodnický kosmetický salón, takže krásně upravení vodníci i rusalky mohli vyrazit na lázeňskou procházku po Třeboni. Byly vyhlášeny vodnické miss i vodnické superstar a večer se po strašidelné diskotéce vydali všichni k rybníku Svět hledat vodnický poklad. 

Zkrátka, bylo veselo, hodně se zpívalo a loučení se neobešlo bez smutku. Vodníci museli utěšovat děti, že příští rok se docela určitě zase sejdeme a uděláme si hezký pohádkový víkend. Jestli všechno dopadne, jak má, mělo by to být 8. a 9. srpna 2014.

A víte co? Podívejte se na fotogalerii, tam to všechno uvidíte barevné na bílém. 

                    Vaši vodníci z českých i moravských vodních toků

P.S.    Čochtan má v Třeboni už hodně příznivců, kteří mu pomáhají překonávat finanční bariéry. Kromě obvyklého příspěvku z prostředků MĚSTA TŘEBOŇ to byl tentokrát i SVAZ KLUBŮ MLÁDEŽE v Praze, který aspoň malou částkou pomohl vodnický víkend pro děti podpořit, stejně jako restaurace ŠUPINA A ŠUPINKA nebo hotel GALERIE a penzion VRATISLAVSKÝ DŮM v Třeboni. Co chybělo, si museli organizátoři doplatit. A ovšem, ještě se sluší poděkovat za podporu materiální RYBÁŘSTVÍ TŘEBOŇ, pivovaru REGENT, hotelu ZLATÁ HVĚZDA a cukrárně POHÁDKA. A také portál TŘEBOŇSKO.CZ nám pomohl s informovaností. Tam se ostatně dozvíte také o řadě dalších kulturních zajímavostí, které se v Třeboni chystají. A nebýt přátelství vodníků se zámeckými pány v Třeboni, tak kdoví, jak by v tom bytosti vodní plavaly!

 

V roce 2015

 

18. Čochtanova Třeboň 2015 proběhla v tradičním duchu, ale bohužel byla poznamenána mimořádně teplým létem. Přes den se návštěvníci choulili do stínu stromů v zámeckém parku a pro účinkující to byla opravdu velká námaha. Rekord naopak padl večer, kdy se návštěvnost proti jiným letům zvýšila. Na rej bludiček přišla dobrá stovka strašidýlek. 

Také příjemný chládek na zámeckém nádvoří v pátek i v sobotu večer přilákal malé (i velké) diváky, kde si užívali pohádky a veselé soutěže. 

Ostatně, jako vždycky, ve fotogalerii těchto stránek se můžete podívat na spoustu fotografií z celého víkendu. A možná, že se tam také najdete. 

Vodníci se móóóc těší na další řádění příští rok. Jestli všechno dopadne, jak má, mělo by to být 12. - 14. srpna 2016.